Co to takiego ginekologia plastyczna?

Ginekologia to jedna z dziedzin medycyny. Zajmuje się leczeniem chorób kobiecych i ich profilaktyką układu płciowego. Najczęstszymi problemami kobiet są grzybice pochwy, nowotwory oraz stosowane jest prowadzenie ciąży.

Ginekologia plastyczna opiera się na operacji pochwy. Wykonywane są wtedy gdy dojdzie do obniżenia jednej lub obu ścian pochwy. Do takich zabiegów należy też zmniejszenie warg sromowych, rekonstrukcja błony dziewiczej jak i pomniejszenie łechtaczki. W swojej ofercie ma jeszcze kilka innych zabiegów. Do wstępnych badań robi się USG ginekologiczne oraz badanie wewnętrzne przez lekarza. Są to zabiegi konieczne w niektórych przypadkach.

Godząc się na takie zabiegi, kobiety muszą liczyć się z późniejszym bólem i innymi przykrymi dolegliwościami (opóźnieniem miesiączki lub bardzo bolącej i obfitej). Będą czuły się osłabione i wrażliwe. Są to nie przyjemne operacje, ale dla niektórych pań piękno jest najważniejsze i za wszelką cenę będą dążyły do tego by wyglądać jak najlepiej i ze wszystkich stron.