Ginekologia plastyczna po porodzie?

Prowadzenie ciąży przez ginekologa to wielkie wyzwanie dla niego i dla ciężarnej. To duża odpowiedzialność jaka lekarz ponosi. Każde badanie musi być dokładnie i wszelkie wady muszą być wykryte wcześnie. Do tego służy USG ginekologiczne oraz KTG.

Gdy poród się rozpoczyna, każda rodząca liczy się z wielkim bólem, który tylko ona wstanie jest go wytrzyma. Dlatego natura stworzyła je do rodzenia a nie mężczyzn. Najczęściej w ostatniej facie porodu kobiece krocze jest nacinane by ułatwić dziecku wyjście na świat. Ginekologia plastyczna stosowana jest już bezpośrednio po porodzie. Lekarz zaszywa nam tak ranę by blizna była mała i w miarę niewidoczna.
Także już po porodzie mogą wynikną różnego rodzaju powikłania np. opadnięcie macicy. Zdarza się to u niewielu kobiet, ale większość z nich nie potrzebuje żadnego dodatkowego zabiegu z narządami płciowymi. W tym celu właśnie istnieje ta specjalizacja. Niektóre kobiety nawet nie będąc jeszcze po porodzie robią sobie różne operacje w tamtych miejscach. Ale to już inny temat.