Katalogowanie na stronach www.

Powszechną metodą stało się w internecie w ostatnich latach katalogowanie stron internetowych. W różnego rodzaju wyszukiwarkach by wszystko było poukładane po kolei i na temat właśnie stosuje się tego typu rozwiązanie.
Aby było efektywniejsze poszukiwanie i szybkie takie strony umieszcza się w danej dziedzinie z którą może być powiązana. Takim przykładem możemy tu podać stronę internetową skoczni narciarskiej. Ona związana jest ze skokami narciarskimi czyli tematyka katalogu by była tu sportem. Taką stronę więc umieszczamy do danego katalogu. Oczywiście wcześniej jest oglądana przez osobę, która decyduje czy nadaje się do z katalogowania. Każda musi przejść przez ten etap zatwierdzenia. Większość jest akceptowana i rzadko się zdarza aby była odrzucona.
Wiele stron już korzysta z tej opcji, ponieważ jest to skuteczna metoda na przyciągnięcia uwagi internautów. Wielki plus w dziedzinie informatyki i technologii. Tworzone są specjalne programy do katalogowania, lecz większość z nich nie spełnia takich funkcji jak byśmy tego chcieli.