Porządkowanie stron w internecie.

Od pewnego czasu w internecie możemy zauważyć iż wszystkie strony firmy, które znalazły się w sieci są w pewien rodzaj poukładane na danych portalach. Taki spis stron nazywamy katalogowanie.
Porządkowanie w taki sposób stron ma na celu przyspieszenie wyszukiwania informacji na dany temat. Katalogi zostają podzielone na grupy, w których strony internetowe poukładane są alfabetycznie. Założyciele takich stron proponują różnym firmą o zezwolenie na wpis do danego katalogu. Możemy się spotkać z płatnymi katalogami firmowymi, które działają na takiej zasadzie że w zależności od opłaty nasza strona może być jedną z pierwszych i istnieć w danym spisie. Po braku wpłat dana strona zostaje usunięta przez osobę kontrolującą ten system.
Internet to wielka przestrzeń wirtualna dlatego założyciele katalogów chcą większość informacji posegregować by było nam łatwiej. Na każdej przeglądarce można wyszukać wiele katalogów w których można zamieścić swoją stronę lub nawet blog by mógł być odwiedzony przez internautów.