Tabletki antykoncepcyjne stosowane przez warszawskie panie – za i przeciw.

Warszawa jest stolicą polski w której znajdziemy więcej kobiet niż mężczyzn. Znany Ginekolog Warszawa potwierdza że więcej rodzi się w tym mieście dziewczynek niż chłopców. Lekarz, który przeprowadza usg ginekologiczne już w trakcie ciąży może stwierdzić płeć nienarodzonego dziecka. Branie tabletek zmniejsza ryzyko zajścia w ciąże.
Gdy branie tabletek antykoncepcyjnych przyniosło skutek zajścia w ciążę wtedy ginekolog musi rozpocząć prowadzenie ciąży. Ale w większość przypadkach baranie ich przynosi oczekiwany skutek. Zaletami brania też jest zmniejszenie wyprysków trądzikowych na twarzy oraz regularne miesiączkowanie.
Lecz maja też kilka wad. Kobieta, która je bierze może zacząć przybierać na wadze oraz mieć powiększone piersi, zawroty głowy. Wtedy najlepiej zmienić rodzaj branych tabletek przeciw ciążowych lub spróbować innych metod zabezpieczeń przed nią.
Każde branie jakichkolwiek tabletek wiąże się z ryzykiem skutków ubocznych. Im dłużej zażywa się dany lek tym nasz organizm bardziej się do niego przyzwyczaja.